Yoort! “The Coolest Yogurt in Town”

Yoort! Türkiye’yi Türk kültürünün en eski yiyeceklerinden birinin yeniden keşfi ile tanıştırıyor.

Fermente süt ürünlerinin kökeni bundan 4500 yıl öncesine dayanmakla birlikte yoğurdun 10. yüzyıldan beri Anadolu’da tüketildiğini Kaşgârlı Mahmut'un yazdığı Divan-ı Lûgati't Türk ve Yusuf Has Hacip'in yazdığı Kutadgu Bilig adlı eserlerinden biliyoruz.

Bugün Yoort! bu sağlıklı geleneğin ‘donmuş’ şeklini Türkiye'ye getiriyor. %100 doğal Türk yoğurdu ile yapılan Yoort! hem besleyici hem lezzetli. Çeşitli tatlardaki donmuş yoğurtların üzerlerini taze meyveler, yemişler ve (yaramaz olanlar için) şekerlemeler dahil 24 farklı topping ile süsleyip yiyebilirsiniz.

Yoort! bir TAG Enterprises International Ltd. iştirakıdır.

Yoort!’un yumuşak kıvrımlarından esinlenerek çağdaş bir anlayışla tasarlanmış mağazımızda keyfinize bakın!

Ayaküstü atıştırmak veya yemek sonrası arkadaşlarınızla oturup sohbet etmek için uğradığınız Yoort! mağazamız, pastel tonları ve çekici ışıklandırması ile ürünlerimizin tazeliğini vurgulamakta. Yoort!, yoğurt dünyasına kafe havası getirerek bugünün aktif ve bilinçli tüketicilerine mükemmel bir kaçamak sağlar.

Yoort!, taze yoğurdun faydalarıyla “buruk" lezzetinin mükemmel birlikteliğini biraraya getirir. Yapılan çalışmalar yoğurdun sayısız faydasını ortaya koyuyor. Zengin besin değeri sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirmesi, sindirimi kolaylaştırması, kötü kolestrolü (LDL) azaltıp buna karşılık iyi kolestrolü (HDL) yükseltmesi yoğurdun faydalarından sadece birkaçı...